Norwegia

Kolejnym gościem była Joanna Rządkowska -absolwentka psychologii w SWPS, a także poetka i pisarka. Opowiedziała o swoim pobycie na Erasmusie w Bergen. Poza studencką wymianą, Asia spędziła w Norwegii kilkanaście lat, dzięki czemu dała nam niesamowity wgląd w społeczeństwo norweskie, ich zwyczaje oraz nastawienie do życia. Dzięki temu lepiej mogliśmy zrozumieć, dlaczego psychologia rozwija się w tym kraju tak, a nie inaczej i w jaki sposób funkcjonują norwescy psycholodzy.

 Norwegia jest krajem, który znamy z opowieści kolegów, którzy pojechali za pracą, narzekań polityków, że czemu te szejki z krainy lodów nie dzielą się swoim czarnym złotem, z filmów i z powieści.

 Wychowałam się w tej mrocznej krainie, która wydawała się taka pełna tajemnic kiedy pojechałam tam jako sześciolatka. Teraz mam za sobą 13 lat w tym kraju, podstawówkę, gimnazjum, liceum i półtora roku studiów. Złożyłam papiery na psychologie, dostałam się i… przyjechałam do Polski. 

 Na pytanie dlaczego odpowiem na spotkaniu, a także o tym jak się studiuje psychologie w Bergen na Erasmusie i dlaczego w tym kraju jest tak mało psychologów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: