Finlandia

Na kolejnym spotkaniu Michał Wrzosek – student SWPS – opowiedział o swoim rocznym wyjeździe na Erasmusa do Tampere w Finlandii.

Finlandia to poza Laponią, świętym Mikołajem i korporacją NOKIA również raj dla tych którzy potrafią celebrować życie. Warunkiem przetrwania jest jednak wysoka tolerancja na zimno oraz nie kończącą się ciemność. Czy zastanawialiście się kiedkolwiek jak się traktuje psychologię w kraju wiecznej ciemności? Czy Finowie studiują psychologię jak my, czy koncentrują się na zupełnie innych aspektach?

 Jako erazmus do krainy 1000 jezior trafiłem przypadkiem, jednak szybko doceniłem zastane tam wartości. I choć nie zdobędę się na odwagę przyznać że do końca pojąłem kulturę fińską, to z chęcią podzielę się tym do czego udało mi się dotrzeć mieszkając w jednym z największych miast tej uroczej krainy – Tampere. Dowiecie się jak wygląda jeden dzień z życia studenta psychologii oraz postaram Wam się przybliżyć co siedzi fińskim psychologom w głowach :).

Jeśli ciekawi Was jak studiuje się psychologię w Finlandii, to polecamy Wam artykuł na stronie Charakterów, napisany przez Martę Wrońską na podstawie spotkania z Michałem Wrzoskiem.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: