,,Spotkania z człowiekiem”- ciało jako pomost pomiędzy nieświadomymi konfliktami a jakością życia

spotkania z czlowiekiem

Serdecznie zapraszamy na spotkanie, które odbędzie się 24.03 w godzinach 16.00-19.00
w sali 006 w SWPS Sopot. W trakcie tego spotkania będziemy zajmować się terminem psychosomatyki i udzielimy odpowiedzi na pytania:

-Czym jest psychosomatyka?
-Jakich zagadnień dotyczy?
-Kiedy po raz pierwszy termin ten został wprowadzony i przez kogo?
-Teorie i dziedziny z nią powiązane.
-Co charakteryzuje zaburzenia psychosomatyczne i jakich układów narządów dotyczy?
-Czym się różni psychosomatyka od zaburzeń lękowych?

Drugie spotkanie odbędzie się 31.03.2015 w godzinach 16.00-19.00 również w sali 006 w SWPS Sopot. Na tym spotkaniu odpowiemy na pytania:

-Jaką rolę w zaburzeniach psychosomatycznych odgrywają emocje i uwarunkowania osobowościowe?
-Jakie narzędzia mogą służyć do pogłębiania świadomości ciała i pomóc w rozwijaniu uważności na swoje stany emocjonalne?
-Jak może wyglądać praca z pacjentem chorym psychosomatycznie?

Wstęp wolny, obowiązują zapisy:
https://docs.google.com/forms/d/1bWBN7Xamd2vrrddSZ7AYRVu93Udu9eKOGYd7F6_YzlE/viewform?usp=send_form

Prowadzące:
mgr Sonia Kuraś
Absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Terapeutka TSR I st. Studentka II roku 4-letniego szkolenia psychoterapeutycznego Dance Movement Therapy w Polskim Instytucie Psychoterapii Tańcem i Ruchem w Warszawie. Uczestniczka wielu szkoleń i warsztatów z obszaru psychologii i pracy z ciałem, m.in. ukończyła szkolenie obejmujące techniki pracy z ciałem, gestem i głosem z Guillermo Luis Horta Betancourt. Doświadczenie nabywała w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Gdyni, Seattle Children’s Hospital (Autism Center) w Seattle, Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku. Od ponad roku związana z Fundacją Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, gdzie prowadzi zajęcia grupowe i udziela indywidualnych konsultacji psychologicznych dla kobiet; psycholog w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym im. prof. Tadeusza Bilikiewicza w Gdańsku; organizatorka i współprowadząca warsztaty dla kobiet znane z audycji radiowych Radia Gdańsk, z cyklu „Szkoła uczuć”.
W kontakcie z klientem indywidualnym lub z grupą wykorzystuje zarówno techniki z terapii tańcem ruchem, jak i techniki terapii krótkoterminowej.

mgr Paulina Dąbrowska– psycholog, terapeuta TSR I st., absolwentka SWPS WZ Sopot. Od ponad 3 lat związana z WSP na Srebrzysku, jako psycholog wolontariusz, przez ponad rok współpracowała z Wydziałem Interwencji Kryzysowej Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Tczewie, pełniąc rolę pracownika pierwszego kontaktu, oraz prowadząc indywidualne porady psychologiczne. Od maja 2014 roku współpracuje z Fundacją Centrum Praw Kobiet w Gdańsku, jako psycholog wolontariusz. Obecnie w trakcie długoterminowego szkolenia Systemowe Rozumienie Rodziny pod patronatem Krakowskiej Fundacji Psychoterapii. Rozpoczęła również długoterminowe szkolenie z zakresu Psychotraumatologii praktycznej, prowadzone przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii w Gdańsku Wrzeszczu. Zajmuje się pracą psychologiczną, oraz prowadzi badania do pracy doktorskiej w Klinice Otolaryngologii UCK w Gdańsku z obszaru problematyki onkologicznej pacjentów z nowotworami rejonu głowy i szyi. Promotor- dr hab. Aleksandra Fila- Jankowska. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji grupowej- mgr Aleksandra Karasowska.

Serdecznie zapraszamy,

Członkowie KN Empiria

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s